Publikacje

Co dzieje się po wprowadzeniu systemu SAP?

Co dzieje się po wprowadzeniu systemu SAP?

Bardzo ważnym dodatkiem do systemu SAP jest SAP Maintenance. Jednak nie każdy chce z niego korzystać. Mimo to, praktyka pokazuje, że jest to nieoceniona pomoc, podczas wystąpienia jakiś problemów. SAP Maintenance to nieocenione wsparcie techniczne od producenta, z którym naprawdę warto się zapoznać.

Administrowanie systemami SAP

Po wdrożeniu systemu SAP niezwłocznie należy podjąć decyzję, co dalej z administracją systemami. Są dwie opcje do wyboru: można postawić na własny dział IT, bądź można zlecić to zewnętrznej firmie outsourcingowej. Zewnętrzna firma determinuje wybór wersji – podstawowa lub rozszerzona. Dobra zewnętrzna firma to taka, która już ma w swoim przedsiębiorstwie wdrożony system SAP i równocześnie jest Partnerem SAP.

Partnerzy na bieżąco ulepszają swoje systemy oraz są gwarancją na szybką reakcję w przypadku pojawienia się awarii. Ponadto z chęcią doszkalają pracowników nowego przedsiębiorstwa. Aby dowiedzieć się więcej i zdecydować, czy warto zainwestować w zewnętrzne administrowanie, można przeczytać artykuł:

Utrzymanie systemu SAP

Utrzymanie systemu to nie tylko opłata za coroczne aktualizacje – co niektórzy zarzucają. Widać, że pełne opcje systemu nie są przez tych niezadowolonych wykorzystywane. Na całe utrzymanie systemu SAP składa się mnóstwo opcji – aktualizacje, forma, szkolenia, informacje dodatkowe i wiele innych.

Udostępnij