Publikacje

Dostosowana do potrzeb osób starszych ceramika sanitarna

Każda ceramika sanitarna, z jakiej korzysta się w domu może zostać dostosowana do potrzeb osób starszych. Wystarczy zamontować ją na odpowiedniej wysokości, aby seniorom łatwiej było z niej korzystać. Również dobrze wybrana jej wielkość i kształt na pewno pomogą w jej używaniu przez osoby starsze. W sprzedaży dostępne są także takie brodziki i wanny, które przygotowane zostały przy wykorzystaniu materiałów pomagających w utrzymaniu równowagi.

W innych przypadkach na domowe brodziki można kłaść na przykład maty antypoślizgowe. Warto również pamiętać o tym, że osoby starsze mogą mieć problemy z odkręcaniem domowych kranów i wyposażać umywalki w krany obsługiwane automatycznie lub bardzo proste w obsłudze. Dzięki temu uda się również wprowadzać domowe oszczędności.

Dostosowana do potrzeb osób starszych ceramika łazienkowa montowana jest także w szpitalach i ośrodkach opieki nad przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi. Więcej informacji na temat takiej możliwości jej wykorzystywania znaleźć można na stronie

Oczywiście ceramika łazienkowa montowana w szpitalach zwykle jest nieco tańsza od ceramiki znajdującej się w domach i mieszkaniach, jednak również umywalki i wanny używane w tych miejscach powinny być w pełni nowoczesne i przyjazne dla osób z nich korzystających. Ważne jest również to, aby zostały one w odpowiedni sposób zabezpieczone i uniemożliwiały powstanie jakichś kontuzji u starszych osób korzystających z codziennych kąpieli.

Udostępnij