Publikacje

Jak urządzić salon z oknami wychodzącymi na północ?

Dobre aranżacje salonu uwzględniają nie tylko gust domowników oraz styl, w jakim urządzone zostały pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu, ale również usytuowaniu pokoju dziennego względem stron świata. W przypadku pokoi z oknami wychodzącymi na północ problemem bywa mała ilość światła. Jak urządzić salon, który jest ciemny?

Aranżacja salonu zazwyczaj pochłania nieco więcej uwagi niż urządzanie sypialni czy łazienki, ponieważ w tym pomieszczeniu przyjmujemy gości i w związku z tym dbamy o zachowanie jego reprezentatywnego charakteru.

Niezależnie od tego, czy mamy klasyczny, czy też nowoczesny salon, powinniśmy zadbać o odpowiednią kolorystykę. Jasne ściany i podłoga to w pokojach z oknami wychodzącymi na północ najlepsze rozwiązanie, ponieważ optycznie takie kolory rozjaśniają wnętrze. Jest to korzystne również dlatego, że białe, kremowe czy jasnoszare odcienie stanowią doskonałe tło dla dowolnych mebli, niezależnie od tego, w jakiej kolorystyce są utrzymane.

W przypadku ciemnych pomieszczeń bardzo ważne jest też oświetlenie salonu, najlepiej składające się z kilku źródeł światła. Zapewni to komfortowe korzystanie z pokoju dziennego, niezależnie od tego, czy chcemy w nim się zrelaksować z książką, obejrzeć wspólnie film czy w inny sposób spędzić czas z bliskimi. Żyrandole do salonu mogę też być bardziej dekoracyjne niż te przeznaczone do innych pokoi.

Ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym, które może sprawdzić się również w przypadku ciemnych pomieszczeń są dekoracyjne tapety do salonu. Najlepiej jednak, jeśli będą utrzymane w jasnej kolorystyce jak np. te dostępne na

Udostępnij