Architektura

Jaką wybrać kabinę prysznicową?

Jaką wybrać kabinę prysznicową?

Jeśli chcesz chronić podłogę przed kałużami podczas kąpieli pod prysznicem, które pozostawiają nieestetyczne krawędzie i stwarzają ryzyko poślizgnięcia, musisz użyć przegrody prysznicowej lub zasłony prysznicowej. Kabina prysznicowa to nic innego jak ścianki prysznicowe, które coraz częściej przewyższają dobrze znaną zasłonę prysznicową. Nie tylko zapewniają lepszą ochronę przed zachlapaniem, ale są również bardziej atrakcyjne wizualnie, a ponieważ są łatwiejsze w czyszczeniu, są bardziej higieniczne.

Kabiny prysznicowe – poznaj ich różnorodność dostępną na rynku

Najpopularniejszym prysznicem w tej chwili jest kabina prysznicowa. Szczególną cechą kabin prysznicowych jest sposób ich działania, ponieważ działają one w strefie mokrej i suchej: podczas gdy prysznic jest brany w strefie mokrej, strefa sucha służy do wchodzenia i wychodzenia z prysznica. Oznacza to jednak również, że prysznice Walk-In wymagają dużej ilości miejsca w łazience, ponieważ pomiędzy głowicą prysznicową a otwartą przestrzenią musi być pewien odstęp, aby nie zalać łazienki.

Kabiny prysznicowe różnią się przede wszystkim rodzajami drzwi. Do wyboru są drzwi skrzydłowe szklane i plastikowe. Na przykład drzwi obrotowe obracają się na całej szerokości i dlatego wymagają wystarczająco dużo wolnego miejsca przed prysznicem. Dotyczy to również drzwi skrzydłowych, z tą różnicą, że dwoje drzwi otwiera się na zewnątrz, zmniejszając w ten sposób o połowę promień. Podobnie jest z drzwiami wahadłowymi, które w zależności od zawiasu można obracać do wewnątrz i na zewnątrz o 180 stopni.

W zależności od modelu oferowane są w jednym kawałku, dwóch kawałkach lub nawet trzech kawałkach. Zasadą jest, że im więcej części, tym węższy obszar wejścia, a tym samym również promień. Również drzwi harmonijkowe zajmują miejsce, ale stosunkowo mało. Zazwyczaj są całkowicie składane na bok i dlatego wymagają wolnej przestrzeni w zależności od ilości składanych elementów.

 

Kabina prysznicowa z brodzikiem – poradnik

Najczęściej na rynku można spotkać prysznice narożne z brodzikiem. W tym celu wymagana jest przegroda prysznicowa, która przechodzi za rogiem. Przez większość czasu jedna strona pozostaje nieruchoma, podczas gdy druga strona jest właścicielem drzwi.

Wybór kabiny prysznicowej musi być dokładnie przemyślany, tak by jego funkcjonalność nie przeszkadzała w innych czynnościach. Warto postawić również na wytrzymałe materiały, które pozwolą przez długi czas cieszyć się z ekskluzywnej łazienki. Sprawdź pełną ofertę kabin prysznicowych na stronie: https://sklepmo.pl/pol_m_Lazienka_PRYSZNICE_Kabiny-prysznicowe-237.html

Udostępnij