Publikacje

Jakie objawy mogą stanowić o konieczności umówienia dziecka do neurologa dziecięcego w Poznaniu w Neomedica? 

Jakie objawy mogą stanowić o konieczności umówienia dziecka do neurologa dziecięcego w Poznaniu w Neomedica? 

Zwykle, do naszego centrum medycznego trafiają osoby, u których stwierdzono występowanie niepokojących objawów na tle neurologicznym, takich jak: napięcie mięśni, nietypowe pozycje ciała, omdlenia, krztuszenie się, uraz głowy, problemy z koncentracją, zaniki pamięci, tiki, drżenie kończyn, zaciskanie piąstek i wiele, wiele innych. Wówczas należy umówić się do neurologa dziecięcego w Poznaniu.

W czym specjalizuje się dziedzina neurologii dziecięcej w Poznaniu w Neomedica?

Neurologia dziecięca to odłam medycyny bada, diagnozuje oraz zajmuje się leczeniem wszelkich schorzeń, mających swe korzenie w układzie nerwowym, który dzieli się na: obwodowy – składający się z 31 par nerwów rdzeniowych i 12 par nerwów czaszkowych; ośrodkowy – zbudowany z mózgu oraz rdzenia kręgowego. Poniekąd również powiązany jest z psychiatrią. 

Na jakich zasadach przebiega wizyta u neurologa dziecięcego? 

Pierwszym krokiem, jaki podejmuje nasz neurolog dziecięcy jest przeprowadzenie starannego wywiadu z rodzicami badanego dziecka. Podczas takiej rozmowy często padają pytania na temat przebiegu porodu, występowania chorób, częstotliwości różnych objawów. Uzyskanie odpowiedzi na te pytania ułatwia dobór odpowiednich badań oraz postawienie diagnozy.

Jakie badania oferuje neurolog dziecięcy w Poznaniu w Neomedica?

Najczęściej bada się u dziecka wszystkie funkcje nerwowe, a następnie odruchy bezwarunkowe. Nierzadko również koniecznie jest wykonanie rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego, EEG, czy ENG. Chcesz sprawdzić czy układ nerwowy Twojego dziecka prawidłowo funkcjonuje? Wszystkie te badania możesz mu zaoferować, umawiając go na wizytę do neurologa dziecięcego w Poznaniu: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/neurolog-dzieciecy/.

Udostępnij