Publikacje

Kupujemy drzwi wejściowe do domu

Wiele osób podczas kupowania drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego kieruje się przede wszystkim ceną dostępnych produktów oraz ich wyglądem. W rzeczywistości jednak znacznie ważniejsze w tym przypadku są parametry decydujące o termoizolacyjności i bezpieczeństwie domowników. Na co więc zwrócić uwagę podczas kupowania stolarki drzwiowej? Przede wszystkim na materiał z jakiego zostały wykonane. Skrzydła drewniane cechują się dużą wytrzymałością i dobrą izolacją termiczną, ale mają dosyć niską odporność mechaniczną i mogą stanowić mało skuteczną ochronę przed włamaniem.

Drzwi z PCV mają dobre parametry termiczne i akustyczne, jednak ze względu na wysoką sztywność łatwo będzie się przez nie włamać do domu. Jeśli zależy nam na ochronie przed złodziejami, możemy wybrać drzwi aluminiowe, które jednak słabo izolują od zimna i hałasu. Jak widać każde z dostępnych na ryku rozwiązań ma swoje plusy i minusy, które warto sobie uświadomić jeszcze przed podjęciem statecznej decyzji, w przypadku domu jednorodzinnego drzwi zewnętrzne pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale nierzadko są ozdobą całej elewacji.

Dlatego też podczas zakupów należy kierować się wyglądem budynku i wybrać model, który dobrze się będzie komponował  z całością. Elementem ozdobnym skrzydła są przeszklenia w różnych kolorach. Dla większego poczucia bezpieczeństwa domowników można też zdecydować się na drzwi zewnętrzne z lustrem weneckim. Warto też zainwestować w dobrej jakości zamki antywłamaniowe, które skutecznie ochronią przed złodziejami.

Udostępnij