Architektura i architekciBranża budowlanaBudownictwo

Zawody przyszłości

pracaPytanie, kim zostanie Twoje dziecko w przyszłości spędza Ci sen z powiek każdego dnia? Jaka profesja zagwarantuje mu pracę w przyszłości i sprawi, że nie będzie musiał wyjeżdżać za chlebem za granicę? A może jesteś tegorocznym maturzystą i zastanawiasz się jakie studia powinieneś wybrać, by nie dołączyć po zakończeniu do grona bezrobotnych magistrów lub stojących za kasą absolwentów z dyplomem wyższej uczelni?

Rynek pracy w Polsce bardzo zmienił się w ostatnich latach. Wykazuje jednak stałe zainteresowanie i potrzebę ludzi do pracy w trzech sektorach. Jednym z nich jest medycyna, która podyktowana jest bezpośrednio starzejącym się społeczeństwem. Żyjemy coraz dłużej, nic więc dziwnego, że z dnia na dzień potrzeba nam nie tylko wykwalifikowanych lekarzy czy farmaceutów, lecz także fizjoterapeutów, pedagogów i opiekunów ludzi starszych. Zapotrzebowanie to będzie rosło.
Drugą gałęzią gospodarki, która potrzebuje specjalistów jest sektor informatyczny. Świat pędzi do przodu i rozwija się w zastraszającym tempie. Nic więc dziwnego, ze potrzebni są ludzie, którzy będą w stanie opanować wszystko to, co dzieje się w nowych technologiach. Ludzi, którzy nie tylko zaprogramują i będą potrafili obsługiwać urządzenia, lecz także doglądać ich, serwisować je i odpowiednio zabezpieczać przechowywane dane. I choć nie wszyscy przekonani są co do słuszności takiego postępu, nie możemy go przecież zatrzymać. Dlatego też dobry informatyk, wykształcony np, zawsze znajdzie pracę.

Ostatnim sektorem jest oczywiście budownictwo i chodzi tu zarówno o pracowników fizycznych, inżynierów, architektów, także architektów wnętrz, jak i logistyków czy zaopatrzeniowców.

Udostępnij